Поступовий розвиток інтернету виокремив різні історичні епохи всесвітньої павутини: Web 1.0 , Web 2.0 , Web 3.0 . Їх не можна виокремити роками чи датами , вони переходили дуже плавно від одної епохи до іншої.
Технології та особливості створення сайтів кінця 90-их, початку 2000рр. прийнято називати Web 1.0. Такі сайти зазвичай були статичними та не містили в собі ніякої інформації окрім тексту та гіперпосилань, також не мали ніяких інтерактивних елементів , та не давали змоги спілкуватись з іншими юзерами. Відео в Web 1.0 було величезною рідкістю. До нашого часу збереглись дуже мало сайтів епохи Web 1.0 , найвідомійший це Wikipedia , так, з початку створення сайту, у ньому майже нічого не змінилось.
Web 2.0 відзначається появою нових web служб, розвитком програмування, покращенням дизайну сайтів , зменшенням можливості бути анонімним. Незважаючи на явну перевагу Web2.0, слід зазначити появу у всесвітній павутині великої кількості неякісної інформації. Тому незалежно від технологій, що лежать в основі створення сайту чи додатку, в першу чергу цінується його інформаційне наповнення. На сьогоднішній день знайти якісну інформацію в мережі серед її величезної кількості не так просто.
Також в інтернет стало попасти набагато простіше , що повело за собою розвиток медіа ресурсів в інтернеті . Справжнім проривом стала можливість “в живу” спілкувіватись в інтернеті, адже ще недавно ніхто не уявляв , що можна бачити когось на іншому кінці Землі та говорити з ним онлайн.
Останній етап розвитку Web 2.0 відбувається саме зараз . Усі починають говорити про метавсесвіт, NFT, про безкоштовний інтернет у всьому світі, про надшвидку передачу даних . Усі інтернет сервіси та їх наповнення стають більш якісними та досконалими, люди вже привикли платити за контент, зараз вже нікого не обурює , що потрібно оформити підписку за декілька доларів, щоб дивитись улюблені відео без реклами. Зараз нікого не здивуєш тим , що можна за все розраховуватись криптовалютою. Для всіх звичним стало те , що інтернет сам розуміє бажання людини , аналізуючи його повсякденне життя . Що далі ?
Саме зараз ми живемо в епоху прийняття людством чогось нового .
Отож попробуємо охарактеризувати Web 3.0
Web 3.0 — це третє , новітнє покоління інтернету , у якому веб сайти та програми, зможуть обробляти інформацію краще ніж людина , і будуть йти на випередження потребам людей. Усі дані будуть пов’язані децентралізованим шляхом, крім того люди зможуть взяємодіяти з даними безпосередньо.
Оскільки Web 3.0 буде працювати через децентралізовані протоколи, можна очікувати величезного розвитку системи блокчейн та криптовалют.
Штучний інтелект стане основою усіх сайтів та додатків, та буде допомагати юзерам швидше досягати кінцевого шляху .
Метавсесвіт потроху почне стирати кордони між реальним світом та комп’ютерним , завдяки розвитку графіки , програмування , та технологій.
Пошукові сервіси будуть краще фільтрувати інформацію, та автоматично визначати якість контенту, тим самим ми зможемо швидше шукати інформацію, швидше навчатись чомусь новому, без лишьої інформації .
Будинки стануть ще розумнішими , адже навіть зараз вже більшість побутових девайсів мають підключення до інтернету.
Якщо підсумувати, то на нашу думку Web 3.0, це більш персоналізований інтернет, який буде підлаштовутась індивідуально під кожного юзера виходячи з його потреб.