Що таке Near Protocol?
Near Protocol- це блокчейн з підтримкою смарт-контрактів, який має стати платформою наступного покоління DApps(децентралізованих додатків) з унікальним рішенням масштабування.
Near- це блокчейн на основі Proof-of-Stake, який запустив свою основну мережу в 2020 році, перевершуючи конкурентів високою пропускною здатністю та високою швидкістю передачі даних .
Near залучив майже 50 млн доларів в приватному раунді фінансування менш ніж за 4 місяці , ще до того як блокчейн був запущений.
Команда Neat Protocol( загалом в команді більше 50-ти людей)
Near використовує технологію Proof-of-Stake(PoS) блокчейн з підтримкою смарт контрактів, також він взаємодіє з Ethereum через Rainbow Bridge- міст, котрий дозволяє передавати активи, через ERC20.
В архітектурі проекту використовується механізм шардингу( зберігання одного ланцюга даних у багатьох базах даних), який називається NightShade. Ланцюжки блокчейну в Near моделюються як єдиний блокчейн тому кожний блок , створений на Near , зберігає в собі копії транзакцій , з кожного блоку іншого ланцюжка.
Кожен блок підтримується власною мережею валідаторів, і всі блоки працюють паралельно, тому Near може обробляти близько 100 000 транзакцій в секунду. Що всеодно не є верхньою межено пропускної здатності блокчейну, у near є механізм автоматичної зміни кількості блоків, що дозволяє змінювати кількість транзакцій, які можуть оброблятися одночасно, відповідно до потреб екосистеми.
Що в Near такого особливого?
Цитуючи розробників Near , вартість транзакції , може бути в 10 000 разів дешевша ніж у мережі Ethereum.
Near також призначений для людей ,які не є професіоналами в блокчейн технологіях завдяки своїй зручній системі облікових записів і ключів доступу до них. Звичайні користувачі зможуть отримати доступ до додатків, побудованих на Near через звичний їм процес реєстрації, що допоможе розробникам захопити більшу аудиторію. Mass adoption is comming!
Near надає розробникам низку модульних компонентів, які допоможуть швидко і зручно запускати свої проекти. До них відносяться приклади реалізації невзаємозамінних токенів (NFT), смарт-контрактів та повноцінних DApps. Повний список прикладів та їх код можна знайти на офіційному GitHub.
Near — це мережа на Proof of Stake, а це означає, що кожен блок мережі затверджується тільки тоді, коли достатня кількість валідаторів погоджується з тим, що кожна з транзакцій у блоці була виконана правильно. Валідатори запускають обладнання, яке фактично керує мережею, але кожен із них підтримується «Стейкінг-пулом». Холдери токенів з усієї екосистеми можуть делегувати свої токени будь-якому з цих пулів. Коли валідатори голосують за затвердження блоків, їхні голоси зважуються залежно від того, скільки токенів вони мають у Стейкінг-пулах.
Комісії мережі
Програми та облікові записи, розгорнуті в мережі Near, повинні платити два види зборів:
Вони повинні платити за зберігання даних, тримаючи на своєму рахунку невелику кількість токенів за кожен кілобайт даних, який використовує цей обліковий запис.
Вони мають сплачувати за транзакції, наприклад, передачу токенів. Ці збори оцінюються залежно від складності транзакції.
Оскільки кількість місця у кожному блоці обмежена, люди готові платити за додавання своїх транзакцій до блоку. Якщо блоки стають перевантаженими, а комісії надто високі, мережа динамічно буде збільшувати пропускну здатність, збільшуючи кількість шардів та забезпечуючи відносно стабільну ціну транзакцій.
Нагороди валідаторам Near
За надання послуг з експлуатації мережі валідатори отримують винагороду у вигляді токенів за кожен блок. Сума винагороди пропорційна сумі застейканих токенів, яку валідатор має у своєму пулі. Спочатку мережа створює 5% нових токенів щороку, у тому числі 90% йдуть на винагороди валідаторам, а 10% виділяються для підтримки розвитку Near.
Майбутнє Near
Near вже випустили свій довгоочікуваний міст із Ethereum, відомий як “Rainbow Bridge”. Це дозволило користувачам перенаправляти свої токени з Ethereum на Near, що є важливим кроком у розвитку Near та планам зробити платформу максимально доступною. Цілком можливо що Near — це той самий “вбивця Etherum”, хоч так і називають кожен блокчейн, який хоч щось собою являє.
В даний момент команда Near працює над впровадженням підтримки віртуальної машини Ethereum (EVM) — програмного забезпечення, яке Ethereum використовує для запуску DApp. Після завершення розробники зможуть повторно розгорнути свої програми Ethereum на Near без особливих зусиль. Це зробить екосистему Near ще більшою та приверне увагу великої кількості нових користувачів та розробників.
А завдяки розумній системи валідації блоків, навіть за великої кількості користувачів у мережі, комісії та швидкість транзакцій будуть триматися приблизно на тому ж рівні.
Токен Near
$NEAR як криптовалюта має кілька різних варіантів використання. Будучи рідною валютою Near Protocol, вона забезпечує безпеку мережі, грає роль розрахункової одиниці та одиниці обміну для власних ресурсів та сторонніх додатків, а в довгостроковій перспективі може стати засобом заощадження, що використовується окремими особами, а також DeFi додатками.
Токеноміка $NEAR:
Аналізуючи її важливо розуміти токен інфляційний, тобто до 5% токенів кожного року мінтиться самою системою (НЕ майниться) і ці токени використовують як нагроди валідаторм (90%) і на підтримку екоситсеми, її оновлення і тд
Підсумок
Near Protocol – це високопропускна та високотехнологічна блокчейн система, яка має перспективу стати найпопулярнішою для побудови децентралізованих додатків та надсилання транзакцій з низькими комісіями
P.S: SMARTідея – якщо ви хочете купити токени $NEAR в холд – є їх можна номінувати на ноди великих українських комюніті DoubleTop або Incrypted і отримувати на свої монети ще +- 10% річних.
Smart Trade